Cook story

Home Bread Story – Pyszne Domowe Wypieki

Serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty stacjonarne Home Bread Story! Będzie to piękna kulinarna opowieść, w której przeniesiemy się do smaków dzieciństwa...

Wspólnie upieczemy pyszne, pachnące i chrupiące pieczywo. Specjalistka od wszelkich wypieków - Joanna Sienkiewicz podzieli się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Na warsztatach poznacie cały proces powstawania pieczywa począwszy od zmielenia mąki... Asia opowie jak wyhodować doskonały i zdrowy zakwas, a następnie każdy uczestnik zrobi własny zakwas. Omówi także krok po kroku, jak upiec własny bochenek korzystając ze swojego domowego piekarnika oraz jak zaplanować pieczenie, żeby mieć na śniadanie świeże bułeczki nie spędzając całej nocy w kuchni!

Wspólnie nauczymy się jak w prosty sposób przygotować w domowych warunkach trzy rodzaje pieczywa.

Zrobimy także prawdziwe własnoręcznie wyrabiane puszyste bułeczki śniadaniowe w 2 wersjach - na słodko lub z ziarnami. Będzie to powrót do dzieciństwa - pełny kulinarnych ciekawostek oraz inspiracji.

Będzie pysznie! <3

MENU WARSZTATÓW KULINARNYCH

    Menu:

    • Chrupiący chleb żytni na zakwasie
    • Puszyste bułeczki śniadaniowe na słodko lub z ziarnami

    Podczas warsztatów nielimitowana herbata, kawa oraz woda z cytryną

DODATKOWE INFORMACJE

Prowadząca:

Joanna Sienkiewicz - Pasjonatka pieczywa od ziarenka do bochenka. Laureatka konkursu World Bread Awards UK. BREADEALER, Sous Chef i współtwórca konceptu Amore by Mamma Marietta. Pokazuje domowym piekarzom, że zrobienie dobrego pieczywa to coś, co jest w pełni osiągalne w codziennych warunkach. Sztuką jest sprostanie wyzwaniu i wymaga zaangażowania ale jest ogromnie satysfakcjonujące i wcale nie tak straszne jak mogłyby się wydawać. Latami studiowała materiały z brytyjskiej The Sourdough School. W 2018 roku zdobyła trzecie miejsce w kategorii domowych piekarzy w konkursie Tiptree World Bread Awards. Na codzień razem z Chefem Andrea Scarantino współtworzy Amore by Mamma Marietta w Warszawie.

UWAGA:

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć, jeżeli nie zbierze się minimalna liczba uczestników.

Wprowadziliśmy wszystkie niezbędne procedury w celu utrzymania najwyższych standardów bezpieczeństwa.

WARSZTATY

Home Bread Story – Pyszne Domowe Wypieki