Cook story

Polish Christmas Story by Fatalny Facet

Też nie możecie doczekać się świąt? Tym razem Marcin Duda zaprasza Was do świątecznego stołu, na którym nie zabraknie przepisów z jego rodzinnej kuchni. Przygotujemy pyszne, tradycyjne dania, ze znanych nam produktów, ale w nieco nowszej wersji. Dzięki kilku niezwykłym dodatkom Wasza wigilijna kolacja będzie niezapomniana, bo jak mówi Marcin: „Coś lepszego, smaczniejszego nie musi być wrogiem tego dobrego i klasycznego!”.

Warsztaty wigilijne to doskonała okazja, by spotkać się przy kuchennym blacie i podzielić się swoimi smakami. Wspomnieniami i opowiadaniami. Będzie pysznie, smacznie i bardzo wesoło. Nie może Was zabraknąć!

 

SCENARIUSZ WARSZTATÓW KULINARNYCH

MENU WARSZTATÓW KULINARNYCH:

  • Śledź marynowany w kompocie z suszu z dodatkami
  • Zupa grzybowa na esencjonalnym wywarze
  • Karp marynowany w mleku i smażony na maśle w panierce migdałowej
  • Ciasto daktylowo-orzechowe z lodami i skórką z pomarańczy

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas spotkania serwowana będzie Rzemieślnicza wódka Wyborowa od Mistrza. Jest to trunek tworzony w jednej gorzelni, tylko z żyta uprawianego lokalnie. Sposób tworzenia wpływa na jego szczególnie łagodny smak, wyróżniający go wśród wódek żytnich. Wyborowa od Mistrza tworzona jest w rodzinnej, gorzelni w Radziczu przez mistrza gorzelnictwa - Łukasza Karmowskiego. Specjalnie zaprojektowana butelka z matowego szkła oraz etykieta, na której widnieje historyczny szkic gorzelni w Radziczu i postać głównego gorzelnika podkreślą wyjątkowy charakter trunku. Dostępna także w sprzedaży w butelkach 0,5l oraz 0,7l

 

Śledzie na warsztatach pochodzą z firmy Christianso Pigens Sild, małej firmy rodzinnej, produkującej śledzie dostępne w Polsce pod marką Śledzie z Bornholmu. Christianso Pigens Sild produkuje śledzie od 1979 roku w mieście Svaneke na duńskim Bornholmie, na podstawie receptur, z których najstarsza została opracowana ponad 100 lat temu.


Sponsorami naszego wigilijnego spotkania będą: WYBOROWA, S. PELLEGRINO, FISHBROTHERS oraz PREMIUM WINE.

WARSZTATY

Polish Christmas Story by Fatalny Facet

Wybierz liczbę biletów 0,00 zł
Razem: 0,00 zł